DİKENLİ TELLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile dikenli teller örgü modeli yapımı

Örgü işlerinde kullanabileceğiniz yeni örnek modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış olan iki renkli dikenli teller örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış örnek modelleri gördükçe sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Her zaman aynı modelleri yapmak yerine yeni örnekler ile el işleri yapmak istiyorsanız sizlere gösterdiğim örneklere mutlaka göz atmalısınız. Örnek modellerin detaylı anlatım içeren videolarında model yapımına dair her türlü bilgi, ip detayları ve ölçü detayları yer aldı için modeli öğrendikten sonra dilediğiniz yerde modeli uygulayabilirsiniz.

Şiş örgüsü dikenli teller modeli yapımı için burada örnek bir anlatım yapılmış ve model için kahverengi ve kırmızı örgü ipi kullanılmış. Bu modeli bu şekilde iki renkli örgü ipi ile yaparsanız daha güzel olacaktır.

Bu model ile çok güzel çocuk kazakları yapılabilir. Büyükler için kazaklar yapılabilir. Erkekler için süveter yapılabilir. Bayanlar için hırka ve yelek yapılabilir. Çocuklar için hırka ve yelek modelleri yapılabilir. Bu model oldukça kullanışlı olduğu için dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.

Model yapımı için ortadaki kahverengi yerde 5 ilmek kırmızı yer ise bir ilmek olarak örülmüş. Kenar kısımlarda ise her iki tarafta ikişer tane kenar ilmeği alınmış. Bu detaylara göre yapacağınız örgü işine göre ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Dikenli teller örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DİKENLİ TELLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    DİKENLİ TELLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak DİKENLİ TELLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.