DEFNE YAPRAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü defne yaprağı örgü modeli ile etol şal veya yelek modeli yapımı

Şiş örgüsünden yapılmış harika bir modeli bugün size göstermek istiyorum. Hem şal yapımında hem de yelek yapımında kullanabileceğiniz defne yaprağı örgü modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım. Aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip ederseniz sorun yaşamadan bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Şiş örgüsünden yapılmış olan farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim model ile hem yelek hem de etol şal yapılabilir. Aslında uygun ipler seçilirse bence mevsimlik çok güzel kazaklar veya hırkalar da yapılabilir. Video içerisinde model yapımı için detaylı bir anlatım yapılmış. Şiş örgüsüne yeni başalayanlar dahi burayı takip ederlerse sorun yaşamdan model yapımını öğrenebilirler.

Defne yaprağı şal modeli yapımı için Ören Bayan Madam Coton ip kullanılmış. İpin renk numarası video içerisinde verilmiş. Buradan ip rengini öğrenerek sizde bu rengi kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3.5 numaralı şiş kullanılmış.

Model yapımı için 63 ilmek atılmış. Burada modelden önce lastik örgüsü yapılmamış. Direk model yapımına geçilmiş. Bu şekilde çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Video içerisinde modelin yapım detayları tek tek sırası ve sayıları ile açıklanmış. Burayı takip ederseniz bu modeli kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bu model dışında daha öncede sizlere şiş örgüsünden yapılmış farklı örneklerde gösterdiğim bu modellere de göz atabilir ve yeni örgü işleri yapabilirsiniz.

Defne yaprağı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu