DAMLA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Damla örgü modeli nası yapılır?

Bugün sizlere farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir şiş örgüsü modelinin detaylı yapım aşamasını vermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatımdan takip edebileceğiniz damla örgü modeli farklı örgü işlerinde kullanabileceğinizi çok şık bir model.

Sizlerle örgü işlerinin yapımlarını paylaşmanın yanında farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz değişik modelleri de göstermek istiyorum. Bugün sizlere bir şiş örgüsü modeli yapımı göstermek istedim. Kış için örgü hazırlığı yapmaya başlayacak olanlar ve yeni örgü modelleri arayanlar bugün göstereceğim bu örneğe mutlaka göz atmalılar.

Şiş örgüsü ile yapılmış olan bu model yelek, şal, bebek battaniyesi, hırka ve bebek örgüleri gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir örnek. Özellikle anne yeleklerinde bence bu model çok şık olacaktır. Kısaca bu model dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü damla örgü modeli 10 ilmek üzerine kuruluyor. Yapacağınız örgü işine göre onun katlarında ilmekler alarak başlayabilirsiniz. Video içerisinde zaten ip ve kullanılan şişe göre ilmeğin nasıl alınması gerektiği model yapımına nasıl başlanması gerektiği hakkında bilgi verilmiş. Burayı takip ederek sizin için uygun büyüklüğü belirleyebilirsiniz.

Burada örnek modelde kırık beyaz bir ip kullanılmış. Modelin yapım aşamasının anlatımında pembe bir ip tercih edilmiş. Model her iki renkte de çok şık olmuş. Açık renk iplerde bu model çok şık duracaktır. Tabi koyu renklerde tercih edebilirsiniz.

Damla örgü modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu