DAĞ ARASINDA BEYAZ KARDELENLER TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik yazma kenarı tığ oyası yapımı

Yazma kenarları için çok şık ve gösterişli oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere görür görmez çok hoşuma giden bir tığ oyası göstereceğim. Detaylı yapım aşamasın videolu anlatım ile vereceğim dağ arasında beyaz kardelenler tığ oyası modeli sizlerinde hoşuna gidecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model.

Çeyiz hazırlıkları yapanlara yardımcı olmak için çeyizlik el işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise çok şık bir çeyizlik tığ oyası modeli göstermek istedim. Bu oya modlei gerçekten çok hoş ve yazma kenarlarında hemen fark edilecek olan bir model.

Burada yazma içerisindeki renklere uygun olarak yeşil, mavi, kirli beyaz ve mor oya ipleri kullanılmış. Video içerisinde kullanılan oya iplerinin numaraları da verilmiş. Bu renkleri beğendiyseniz videodaki iplerin numaralarını not alarak sizde bu renkleri alabilirsiniz. İpler dışında birde dondurma çubuğuna ihtiyacınız olacak. Tabi dilerseniz kalın bir örgü şişi de kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Çeyizlik yazma oyası modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yapılan bu tığ batısı üzerine pimirikler yapılmış. Bu pimpirikler yapılırken ise modelin kurulacağı yerler belirlenmiş ve buralar için yeşil ip ile üçgen daha sonra da örümcekler yapılmış.

Modelin kurulacağı yerler belirlendikten sonra ise önce beyaz oya ipleri ile üçgen kısımlar yapılmış ve daha sonra renkli ipler ile üzerindeki kardelen çiçekleri yapılmış ve model tamamlanmış.

Dağ arasında beyaz kardelenler tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu