ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ PİLOT ŞAPKA YAPIMI

Şiş örgüsü ile çocuklara pilot şapka yapımı

Kış hazırlıkları yapan anneler için bugün çok güzel bir şapka modeli yapımı göstermek istiyorum. Erkek çocuklar için yapılan örgü pilot şapka modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model. Bu şapkanın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kışlık örgü işleri için sizlere yeni örgü modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir bere modeli yapımı göstermek istedim. Bu bere modeli için burada kahverengi bir ip kullanılmış ve erkek çocuklara uygun bir şekilde yapılmış. Dilerseniz rengi değiştirip kız çocuklar için de bu şapkayı yapabilirsiniz.

Erkek çocuk bere modeli yapımı için öncelikle 6 ilmek atılmış. Bu ilmeklerin üzerine haroşa örgü ile 40 sıra örülmüş. Daha sonra arttırma yapılıp bir üçgen parça elde edilmiş. Yani şapkanın öncelikle alt kısımdaki bağcık kısmı ve kulak kısmı yapılmış. Daha sonra ön kısımdaki dikdörtgen parça yapılmış.

Yapılan bu parçaların hepsi tek bir şiş üzerinde birleştirilip şapkanın üst kısmı yapılmış. Burada da burgu modeli yapılarak ilerlenmiş. Bu şekilde şapka modeli yapımı tamamlanmış. Şapkanın ön kısmında süsleme için ise iki tane düğme kullanılmış. Üst kısma ise bir ponpon yapılıp eklenmiş.

Şapka modelinin yapımı çok basit. Üst kısımdaki modelin yapımında zorlanabilirsiniz ama videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu şapka modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü pilot şapka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Menek%C5%9Fe%C5%9EahinVolkan/videos

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu