ÇOCUKLAR İÇİN MİNİON KALEMLİK YAPIMI

Çocuklar için tığ işi kalemlik modeli yapımı

Çocuklarınız için kendi el emeğinizle okul hazırlığı yapmak istiyorsanız bugün size harika bir kalemlik modeli yapımı göstermek istiyorum. Minion kalemlik modeli tığ işi ile yapılan oldukça basit ve kolay bir model. Aşağıda yer alan videolu anlatımdan kalemliğin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve burayı takip ederek kısa sürede bu kalemliği yapabilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan çanta ve cüzdan modellerini sizlere daha öncede paylaşmıştım. Bugün ise çocukların okulda kalemlerini koyabileceği küçük bir cüzdan yapımını sizlere göstermek istedim. Bu cüzdan modeli çocukların sevdiği çizgi karakterlerden birsi olan minionlardan yapılmış.

Tığ işi kalemlik modeli yapımı için burada Nako Pırlanta markasına ait olan siyah, sarı ve lacivert renkler kullanılmış. Gözleri içinde birde beyaz ip kullanılmış. Kalemliğin ağız kısmı için de fermuara ihtiyacınız olacak. Burada yapılan kalemlik modeli 21 cm olarak yapılmış. Daha büyük bir boyda yapmak isterseniz enini aynı bırakıp boyunu uzatabilirsiniz.

Kalemlik yapımına 60 zincir çekilerek başlanmış. Burada zincir üzerine köşe kısmının oluşması için ilk önce 4 tırabzan yapılmış. Daha sonra ise her bir zincir üzerine birer tane tırabzan yapılarak ilerlenmiş. Kalemlik modeli tek bir parça halinde ilerliyor. İstenilen büyüklük elde edilince ağız kısmına fermuar da yapılarak kalemlik modeli tamamlanıyor. Tığ ile kolay bir şekilde yapılan bu kalemliği bir günde yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi minion kalemlik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu