ÇİZGİLİ BATTANİYE MOTİFLERİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çizgili battaniye motifleri nasıl yapılır?

Bayanların yapmayı sevdiği örgü işlerinden birisi de battaniyeler oluyor. Farklı renklerde iplerin bir arada kullanılması ile yapılan battaniyeler çok şık oluyor. Özellikle kış aylarında da çok kullanışlı oluyor. Kış gelmeden sizde bir örgü battaniye modeli yapmak istiyorsanız bugün göstereceğim modelin detaylı yapım aşamasına mutlaka göz atmalısınız.

Daha önce sizlerle farklı battaniye modellerinin yapımını paylaşmıştım. Bugün göstereceğim battaniye modeli hem bebekler için yapılabilecek bir model hem de tek kişilik veya çift kişilik büyük örgü battaniyeler yapmak için kullanılabilecek bir model.

Çizgili battaniye motifleri yapımı oldukça basit bir model. Burada sadece trabzanlar kullanılıyor. Modeli asıl gösteren en önemli detay ise kullanılan örgü ipleri oluyor. Burada battaniye motifleri yapılırken bir rengin birkaç tonu bir arada kullanılarak motifler oluşturuluyor.

Siz bu battaniye motiflerini yaparken önce bir beyaz örgü ipi kullanmalısınız. Bunun dışında battaniye için kullanmak istediğiniz renkleri belirleyerek bu renklerin bir kaç tonunu daha elinizde bulundurmanız gerekir.

Mesela kız bebekler için çizgili battaniye modeli yapmak istiyorsanız pembe ve tonlarında ipleri ellerinizde bulundurabilirsiniz. Dilerseniz bunun yanına bir kaç tane daha renk seçebilir ve motiflerinizi farklı renklerde yapabilirsiniz.

Çizgili battaniye motifleri nasıl yapılacağı aşağıdaki video içerisinde ok güzel bir şekilde anlatılmış. Renkler için nasıl bir alternatif kullanılacağından da bahsedilmiş. Burayı takip edebilirsiniz.

Çizgili battaniye motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇİZGİLİ BATTANİYE MOTİFLERİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇİZGİLİ BATTANİYE MOTİFLERİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇİZGİLİ BATTANİYE MOTİFLERİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.