ÇİLEK ŞEKLİNDE LİF MODELİ YAPIMI

Çilek lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bugün harika bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çilek modelli lif sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Yeni ve farklı lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çilek şeklinde yapılmış olan çok tatlı bir lif modeli göstermek istedim. Sizde burada olduğu gibi kırmızı yeşil ve beyaz lif ipleri kullanarak bu lif modelini yapabilirsiniz. Tabi dilerseniz farklı renkte lif ipleri kullanarak da bu lif modelini yapabilirsiniz.

Çilek lif modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Burada yapılan lif modeli kese şeklinde yapılmış. Ama bu lif modeli yapılırken iki ayrı parça yapılıp birleştirilmemiş. Lif modeli tek bir seferde yapılıp tamamlanmış.

Lif modeli yapımına bir yuvarlak yapılarak başlanıyor. Daha sonra her sırada arttırma yapılarak lif modeli kese şekline dönüştürülüyor. Burada lif yapılırken sadece tekli fıstıklar kullanılmış. Kırmızı ip ile fıstıklar yapılırken belirli sıralarda ara kısımlara beyaz lif ipi yardımı ile yine fıstıklar yapılıyor. Bu şekilde devam edilerek lifin ağız kısmına geliniyor.

Çeyizlik lif modeli için kırmızı kısım tamamlandıktan sonra ise yeşil ip ile çileğin yaprak kısımları yapılıyor. Yine burada da fıstık modeli yapılıyor. Lifin tamamında fıstık modeli yapılsa da lifin büyütülmesi için dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Bunları da aşağıdaki videoyu takip ederek öğrenebilirsiniz.

Çilek modelli lif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu