ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için çiçekli tığ oyası yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek şık bir oya modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çiçekli oya modeli yazma kenarlarında çok şık duracak bir el işi.

Yazma kenarları için yapılabilecek oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Tığ ile yapılan farklı modeller buldukça bunları detaylı yapım aşamaları ile sizlere sunuyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar bu videolardan faydalanarak harika oya modelleri yaparak çeyizleri içerisine ekleyebilirler.

Çeyizlik oya modeli yapımı için bugün göstereceğim oya modelinde yeşil, beyaz ve renkli oya ipleri kullanılmış. Renkli oya iplerini seçerken yazma içerisinde bulunan renkleri seçerseniz güzel bir uyum yakalayabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise yine yeşil oya ipi ile küçük pıtırcıklar yapılmış. Yazma kenarı boyunca bu şekilde devam edilmiş. Buranın yapımını video içerisinden öğrenebilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli için taban kısmı yapıldıktan sonra beyaz oya ipi ile çiçeklerin orta kısmındaki model yapılmış. Buradan sonra ise renkli oya ipleri ile modelin üst kısmı da tamamlanarak oya modeli tamamlanmış. Bu şekilde bütün yazma kenarı tamamlanarak kısa sürede şık bir oya modeli yapılmış.

Çiçekli oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu