ÇİÇEK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANALTIM

Çeyizler için şık ve gösterişli çiçek lif modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çiçek lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak, dikkatleri çekecek olan bir model. Ben bu lif modelini çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu lif modeline göz atmalılar.

Bugün göstermek istediğim çiçek lif modeli aşama aşama yapılan çok şık bir model. Burada beyaz lif ipinin yanında bir tane çiçekleri yapmak için renkli lif ipine ihtiyacınız olacak. Bunlar dışında bir tane de yaprak modellerini yapmak için yeşil renkte bir lif ipine ihtiyacınız olacak. Burada tığ olarak 7 numara tığ kullanılmış.

Çeyizlik lif modeli yapımı için öncelikle orta kısımlarda yer alan kat katlı çiçek modeli yapılmış. Toplamda 6 tane bu çiçekten yapılmış. Çiçek motifi yapıldıktan sonra ise orta kısımdaki modelin yapımına başlanmış. Burada öncelikle beyaz lif ipi ile bu çiçeğin etrafına yaprağa benzeyen dilimler yapılmış. Bu şekilde büyük bir çiçek modeli elde edilmiş.

Bu şekilde yapılan çiçek modelinden sonra her bir dilimin arasına yeşil lif ipi ile yapraklar yapılmış. Bu yaprakların arasına renkli modeller eklenmiş ve kenarlarındaki dilimlerde yapılarak lif modeli tamamlanmış. Lif modelinin yapılışını bu şekilde anlatınca uzun gibi gelebilir. Bu lif modeli aşama aşama yapılsa da aslında çok basit bir model.

Çiçek lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇİÇEK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANALTIM için yorumda bulun

    ÇİÇEK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANALTIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇİÇEK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANALTIM için ilk yorumu yapabilirsin.