ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine çok şık ve güzel bir yelek modeli yapımı paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu yelek modelini ben çok beğendim ve sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Sizlerle yeni ve farklı çeyizlik yelek modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine sizlere tığ ile yapılan oldukça basit ama çok gösterişli bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum.

Tığ işi yelek modeli yapımı için angora bir ip kullanılmış. Burada sade bir ip tercih edilmiş. Dilerseniz simli bir ipte kullanabilirsiniz. Ayrıca bu model ile şal da yapabilirsiniz. Aynı modelden yelek ve şal yaparak güzel bir takım yapabilirsiniz.

Yelek modelinin yapımı için öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş ve bunun üzerine model kurulmuş. Burada model kurulumu sırasında trabzanlar ve fıstık modeli yapılıyor. Tığ işi bilen herkes kolaylıkla bu modeli yapabilir. Tığ işi bilmeyenlerde videodaki anlatımı takip ederek bu modeli yapabilirler.

Size göstereceğim ilk video içerisinde çeyizlik yelek modeli yapım aşamaları gösterilmiş. Buradan modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Diğer videoda ise bu model ile yapılan yelekte eksiltmelerin nasıl yapılacağını göstermekte. Bu model ile yelek yapmak isteyenler burada verdiğim iki videoyu takip ederek istedikleri ölçüde çeyizleri için güzel bir yelek modeli yapabilirler.

Tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.