ÇEYİZLİK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Kolay tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çeyizlik üçgen şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için dantel, oya modeli, patik ve lif modeli, şal ve yelek modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine yapımı oldukça basit olan kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için angora şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Şal modeli için açık renklerde ipler kullanırsanız daha güzel bir görünüm elde edilirsiniz. Şal modelinin yapımına uç kısmından başlanıyor.

Şal modeli için küçük bir yuva yapıldıktan sonra tırabzanlar yapılarak devam ediliyor. Burada şal modeli yapılırken orta kısımdaki model yapılmaya devam edilirken kenar kısımdaki çerçevesi de aynı anda yapılıyor. Bu sayede şal modeli tek bir parça halinde yapılıyor. Siz daha sonra dilediğiniz şekilde kenar kısımlarına süsleme yapabilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımı oldukça basit olsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Özellikle sıra geçişlerinin nasıl yapılacağına dikkat etmek gerekir. Video içerisinde anlatımda her bir sıranın nasıl yapılacağı detayları ile birlikte verilmiş. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu