ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi kolay ve çok amaçlı kullanılabilen dantel motifi yapımı

Bugün size çok şık yapımı da çok basit olan çıtı pıtı bir dantel motifi göstermek istiyorum. Ben görünce bu motifleri çok beğendim ve çeyizleri için hazırlık yapanlara mutlaka göstermek istedim. Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere bugün yine çok amaçlı kullanılabilecek bir motif göstermek istedim. Bu dantel motifi ile salon takımı, yatak odası takımı sehpa örtüsü yapılabilir. Motifler biraz küçük olduğu için çok büyük bir masa örtüsü yapmak sizi zorlayabilir.

Bunun yerine hazır kumaş runnerların kenarına buradaki gibi üçgen şeklinde bu motifi birleştirip uç kısımlarına yapabilirsiniz. Aynı şekilde mutfak için hazır kumaşlar alıp bu dantel modelini uç kısımlarına yapabilirsiniz. Kısacası bu dantel modelini kendi zevkinize göre dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Çeyizlik tığ işi dantel motifi yuvarlak şekilde yapılıyor. Bu motifi beyaz ve krem gibi açık renkler kullanarak yapabilirsiniz. Tabi dilerseniz renkli dantel ipleri kullanarak da yapabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Modelin yapımı çok kolay. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu motifi videodaki anlatımı takip ederek tığ işine yeni başlayanlar dahi yapabilir. Video içerisinde hem motifin yapım detayı hem de birleştirme işlemi açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu dantel motifini yapabilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA?pbjreload=102

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.