ÇEYİZLİK KOLAY OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay ve renkli şık bir tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarı oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine tığ ile yapılan renkli ve çok şık bir oya modelin yapımını göstereceğim detaylı yapım aşamasını aşağıda video ile vereceğim bu oya modeline çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka göz atmalar.

Sizlere bugün göstereceğim oya modeli renkli oya ipleri ile yapacağınız bir model. Burada yeşil ana renk seçilmiş. Bunun yanında birkaç tane farklı renkte oya ipi kullanılmış. Birde bu oya modelini yaparken serum halklara ihtiyacınız olacak.

Tığ işi oya modeli iki aşamada yapılan bir model. Yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra yeşil ip ile modelin yapımına başlanmış. Burada 7 zincir çekilip bir halka eklenmiş ve bir daha 7 zincir çekilmiş. Bütün yazma bu şekilde yapıldıktan sonra bir diğer sırada renkli çiçeklerin yapımına geçilmiş.

Burada tığ işi oya modeli yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar var. Video içerisinde modelin yapımı detaylı bir şekilde açıklanmış. Çeyizlik oya modeli aslında çok basit bir el işi olsa da videoda verilen anlatıma dikkat etmek gerekir. Burada yapılan anlatım sayesinde modelin bütün yapım aşamalarını öğrenip güzel bir oya yapabilirsiniz.

Bu tığ işi oya modeli için kullanacağınız ipleri kalmış ilerden seçerek iplerini değerlendirebilirsiniz. Bu oyayı desenli bir yazma kenarına yapabileceğiniz gibi sade tek renk bir yazmanın kenarında yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK KOLAY OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK KOLAY OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK KOLAY OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.