ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlara yine güzel bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça kolay olan bu model havlu kenarlarında çok şık duracaktır. Detaylı yapım aşamasını video ile verdiğim bu modeli ben çok beğendim sizlerde mutlaka göz atmalısınız.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için öncelikle alt kısımdaki kenar bandı yapılmış. Bu kenar bandı oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Kenar bandını havlu kenarına gelecek uzunlukta yaptıktan sonra bu sefer üst kısımdaki modelin yapımına geçiliyor.

Çeyizlik havlu kenarı danteli için alt kısımdaki bant yapıldıktan sonra öncelikle renkli bir ip kullanılarak aralarda küçük çiçek gibi görünen kısımlar yapılıyor. Burayı ilk gördüğünüzde nasıl yapıldığını merak edebilirsiniz.

Renkli dantel ipi ile küçük çiçekler yapılırken aralarda ip kırılmadan devam ediliyor ve renkli dantel ipi boş bırakılarak işleniyor. Daha sonra boş bırakılan bu renkli oya iplerinin üzeri beyaz ip ile doldurularak buradaki gibi üçgen şeklinde bir görünüm elde ediliyor.

Havlu kenarı dantel modeli iki sıradan oluşuyor. Önce renkli ip ile küçük çiçekler yapılıyor ve daha sonra beyaz ip ile aralardaki boşluklar dolduruluyor. İstediğiniz büyüklükte bu şekilde bir model yaparak havlu kenarını tamamlayabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu