ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım olarak sizlere vereceğim. Burayı takip ederek bu dantel modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dantel modelleri kategorisi içerisinde daha önce sizlere değişik havlu kenarı dantelleri, vitrin takımı, salon takımı, yatak odası takımı ve runner gibi farklı dantel modelleri göstermiştim. Burayı inceleyerek şık ve gösterişli dantel modeli bulup çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Bugün göstereceğim çeyizlik havlu kenarı danteli video sahibi tarafından tasarlanmış olan bir model. Modelin yapımı için alt kısımda beyaz dantel ipi ile bir kenar bandı yapılmış. Burada önce orta kısımdaki taban danteli yapılmış. Daha sonra alt kısımdaki küçük kare kutular yapılmış. Bu şekilde taban danteli tamamlandıktan sonra ise üst kısımdaki çiçeklerin yapımına geçilmiş.

Tığ işi çeyizlik dantel modeli için üst kısımda önce yeşil ip ile yapraklar yapılmış. Daha sonra yapılan yapraklar üzerine ise renkli oya ipleri ile çiçek modeli yapılmış. Bu şekilde dantel modeli tamamlanmış.

Bu havlu kenarının yapımı için üst kısımdaki çiçekleri yaparken burada olduğu gibi farklı renkte ipler kullanabileceğiniz gibi tek renk ipte kullanarak çiçekleri yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.