ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizler için şık ve gösterişli havlu kenarı dantel modeli yapımı

Yeni dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir havlu kenarı dantel modeli göstermek istiyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar, dantel modeli yapıp satanlar bu modelin detaylı yapım aşamasını mutlaka takip etsin.

Daha önce sizlere havlu kenarları için dantel modelleri göstermiştim. Son zamanlarda dantel modellerinin paylaşımlarına ağırlık vermiştim. Bugünde görünce çok beğendiğim bir havlu kenarı dantel modeli yapımını sizlerle paylaşmak istedim.

Burada çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı için kenar bandında beyaz ve yeşil oya ipleri kullanılmış. Dantelin uç kısmındaki model için ise; yeşil, beyaz ve kırmızı oya ipleri kullanılmış. Model renkli bir model olduğu için istediğiniz renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca havlunuz içerisindeki modele göre de danteli yapmak için farklı renkleri seçebilirsiniz.

Dantel modelinin yapımı için öncelikle dantelin uç kısmındaki kırmızı kısım yapılmış. Buranın yapımını Derya Hanım çok güzel bir şekilde açıklamış. Dantel modelinin bu kısmı yapıldıktan sonra kenar bandı yapılmış. Burası yapıldıktan sonra kırmızı modelin alt kısmındaki yapraklar kenar bandı üzerine yapılmış ve üzerine kırmızı dantel modeli eklenmiş. Bu şekilde havlu kenarı modeli tamamlanmış.

Havlu kenarı dantel modeli için yapılan kırmızı uç kısmı dilerseniz yazma kenarlarında da kullanabilirsiniz. Özellikle mevlit örtülerinin kenarlarında bu model çok şık olacaktır.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu