ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarlarında dantel süslemelerini sevenler için bugün oldukça şık ve bir o kadar da renkli bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere farklı ve yeni örnekler bulmaya deva ediyorum. Bugün havlu kenarı için yapılabilecek çok güzel bir dantel modeli göstereceğim. Bu dantel modelinin yapım aşaması aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde açıklanmış. Bu sayede çeyiziniz için bu modeli kısa sürede yapabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı danteli yapımı için burada beyaz, yeşil ve mor renkte ipler kullanılmış. Siz sevdiğiniz renkler ile bu dantel modelini yapabileceğiniz gibi havlu içerisinde bulunan renkleri seçerek de bu modeli yapabilirsiniz. Dantel modeli kayalar arasına yapılmış çiçek modeli. Dantelin kenar dantelinde ve dağ kısımlarında beyaz dantel ipi kullanılmış. Yaprakların yapımında yeşil ip ve çiçeğin yapımında mor renkte ip kullanılmış.

Dantelin yapımı için önce zincir çekilmiş ve üzerine tırabzanlar yardımı ile model yapımına başlanmış. Burada kenar bandı ile birlikte üzerindeki dağ kısmı birlikte yapılıyor. Havlu kenarına gelecek uzunlukta kenar bandı ve dağlar yapıldıktan sonra ise üzerindeki yaprakların yapımına geçilmiş en sonda ise mor ip ile çiçek modeli yapılıp dantel modeli yapımı tamamlanmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu