ÇEYİZLİK DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çok amaçlı kullanılabilecek şık ve gösterişli dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir çeyizlik dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model sizlerinde hoşuna gidecek çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan bir model.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok amaçlı kullanılabilinecek bir model göstermek istedim. Ben modeli görür görmez çok beğendim. Görünüşü mekik oyasına benzeyen bu küçük motifler birleştirildiğinde bence ortaya harika bir el işi çıkacaktır.

Tığ işi dantel modeli küçük yuvarlak motifler halinde yapılıp birleştiriliyor. Yapılan bu motiflerin birleştirilmesiyle vitrin örtüsü, runner, masa örtüsü, sehpa örtüsü, mutfak takımı, yatak odası danteli, tepsi içi gibi farklı el işleri yapılabilir. Özellikle salon dekorasyonunda kullanmak için harika bir salon takımı danteli yapılabilir.

Dantel modelinin yapımı çok basit. Sadece dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bunlarda video içerisinde açıklanmış. Bu motiflerin birleştirilmesi ile kare bir dantel modeli elde edilmiyor. Altıgen veya baklava dilimi şeklinde bir model elde edebilirsiniz. Runner olarak veya sehpa örtüsü olarak yapmak istediğinizde baklava dilimi oldukça uygun olacaktır.

Çeyizlik dantel modeli için orta kısım yapıldıktan sonra aralardaki direkler için dondurma çubuğu kullanılmış. Bu şekilde model daha güzel olmuş. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece bu motiflerin yapımını ve birleştirilmesini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik çok amaçlı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu