CEPLİ BAYAN YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan şık ve gösterişli bir bayan yeleği yapımı

Bugün sizlere görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir bayan yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu yelek modeli ile kendinize veya annenize şık bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Cepli bayan yelek modeli yapımı için burada Alize markasının iplerinden gri renkte 4 yumak bir ip kullanılmış. Burada ipe uygun olarak 4 numara şiş kullanılmış. Yelek için burada olduğu gibi açık renk ipleri tercih edebileceğiniz gibi koyu renk ipler ile de bu yeleği yapabilirsiniz.

Bayan yeleği 3 parça halinde örülen bir yelek modeli. Burada yapılan yelek 38-40 bedene uygun olarak yapılmış. Tabi siz bu yeleği daha büyük veya daha küçük yapmak isterseniz videodaki anlatıma dikkat edip detayları öğrenebilirsiniz.

Yelek yapımı için iliksiz kısımdaki parçanın yapımına başlanmış. Bunun için 50 ilmek alınarak başlanmış. Yeleğin tamamında aslında düz haroşa örgüsü yapılıyor. Burada dikkat edilecek tek detay verilen sıra sayılarına dikkat etmek olacak. Çünkü yeleğin buradaki gibi güzel durması için sayılara dikkat etmek çok önemli.

Şiş örgüsü bayan yelek modeli çok basit bir model olduğu için herkes kolaylıkla bu yeleği yapabilir. Şiş örgüsü bilen herkes bu yeleği yapabilir. Önemli olan videoda verilen anlatıma dikkat etmek.

Cepli bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu