ÇARKIFELEK MOTİFLİ TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına çarkıfelek motifli tığ oyası yapımı

Yazma kenarı için çok güzel bir tığ oyasının yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Çarkıfelek motifli tığ oyası yapımı için sizlere aşağıda detaylı yağım aşamasını gösteren bir videolu anlatım vereceğim. Burayı takip ederek bu şık ve gösterişli oya modelini yapabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu yazma kenarı oya modeli mutlaka göz atmanız gereken bir model. Renkli oya ipleri ile yapıldığı zaman ortaya harika bir el işi çıkmış. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olan oya ipleri seçerseniz çok şık ve gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Modelin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile pimpirikler yapılmış ve her bir modelin yapılacağı ara belirlenmiş. İki model arasındaki mesafe belirlendikten sonra ise çarkıfelek motifleirinin yapılacağı yerin orta kısmı yapılmış. Bu şekilde bütün yazma kenarı yapıldıktan sonra ise renkli oya ipleri ile çarkıfelek motiflerinin yapımına geçilmiş.

Tığ işi çarkıfelek oyası yapımı için yeşil oya ipi ile yerler belirlendikten sonra bu seferde yazma içerisinde bulunan renklere uygun olan renklerden seçilen ipler ile çarkıfelek oyasının yapımına geçilmiş. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılarak yapılan modelde tabii ki dikkat edilmesi gereken birkaç küçük detay var. Bunları da videodaki anlatımdan takip ederek bu oya modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Çarkıfelek motifli tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu