BUZ YAPRAKLARI ÖRGÜ ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü buz yaprakları örgü şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Görünce çok beğendiğim buz yapraklı örgü şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek bir model. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Daha önce sizlere Gülay’ın örgü günlüğü kanalından şal modelleri göstermiştim. Bugün yine bu kanalda görüp beğendiğim çok şık bir şal modelinin detaylı yapım aşamasını göstermek istedim. Gülay hanım bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını gösterirken aslında bir şablon üzerinden de neler yapılması gerektiğini açıklanmış.

Buz yaprakları şiş örgüsü şal modeli yapımı için Alize Angora Gold ip kullanılmış. Bu şal modelinin yapımı için kesinlikle misinalı ip kullanılması gerekir. Diğer şiş ile ördüğünüz zaman model genişledikçe sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle 3,5 numara misinalı şiş tercih ederseniz burada olduğu gibi harika bir şal modeli yapabilirsiniz.

Video içerisinde Alize Angora Gold ipine alternatif olarak kullanabileceğiniz diğer ipler hakkında da bilgi verilmiş. Bu detayları dikkate alarak istediğiniz ipi seçebilirsiniz.

Şiş örgüsü buz yaprakları şal modeli yapımı için öncelikle Gülay Hanım bu video içerisinde şalın detaylı yapım aşamasını gösteren kartı okumayı sizlere gösteriyor. Burada kart üzerindeki işaretlerin anlamını gösterirken örgü modelini de kendi yapmaya çalışıyor. Bu şekilde sizlerinde kolaylıkla modeli anlamanızı ve kısa sürede yapmanızı sağlıyor.

Buz yaprakları örgü şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7qGclLGcBfZIIgTJ9GWHpA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu