BURGULU YENİ GELİN YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile burgulu gelin yeleği modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık ve gösterişli burgulu gelin yeleği modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda vereceğim bu yelek modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak görenlerin dikkatini çekecek olan çok şık bir tasarım.

Şiş örgüsü ile yapılmış olan yelek modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere göstereceğim yelek modeli örneği aslında farklı alanlarda kullanabileceğiniz çok şık bir model. Bu örnek model ile etol şal, atkı ve bere de yapabilirsiniz. Dilerseniz erkekler için yapılan örgü modellerinde de bu örneği kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü burgulu yelek modeli yapımı için burada Alize Süperlana markalı ip kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun olarak 3 numara şiş kullanılmış. Bu model 21 ilmekten oluşuyor. Bunun yanında kenar kısımlar içinde ayriyeten 3 tane kenar ilmeği alınmış.

Burada yelek modeli için sadece burgulu örneğin nasıl yapılacağı anlatılmış. Siz yapmak istediğiniz kişinin ölçülerine göre ilmeğinizi alıp isterseniz önce lastik örgüsü yapıp bu modelin yapımına başlayabilirsiniz. Buradaki örnek anlatımda her bir sıranın detaylı yapım aşaması anlatıldığı için modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Daha sonra yapmak istediğiniz örgü işine göre ilmek alıp örgünüzü yapabilirsiniz.

Çeyizlik yelek modelleri için sizlere farklı örgü modelleri göstermeye devam ediyorum. İlerleyen günlerde yeni örnekler göstereceğim ama dilerseniz sitemizde yer alan diğer modellere de göz atabilirsiniz.

Burgulu gelin yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu