BURGULU ÇEYİZLİK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile burgulu çeyizlik yelek modeli yapımı

Yelek modelleri için bugün size son zamanlarda oldukça popüler olan ve şiş örgüsündeki burgu modeli ile yapılmış çok şık bir örnek model anlatımı göstereceğim. Burgulu çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıda verdiğim detaylı yapım aşaması içeren videolu anlatımı takip edip istediğiniz beden için bu yeleği yapabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar yeni ve farklı yelek modellerini bulup çeyizler içerisine eklemek istiyorlar. Bugün size yine çok şık, şiş örgüsünde en çok kullanılan burgu modeli ile yapılmış bir örnek model anlatımı göstermek istiyorum. Bu anlatımdan modelin yapım detaylarını öğrenip ilmek sayılarını inceleyerek dilediğiniz beden için ölçü ayarlaması yapabilirsiniz. Bu model ile dilerseniz kışlık hırkalar da yapabilirsiniz.

Çeyizlik yelek modeli içerisinde burgu modeli kullanılmış. Bu burgu modelinde üç tane burgu yapılıp sona düz bir örgü yapılmış. Bu şekilde bir burgu modeli bir düz örgü şeklinde devam eden birbirini tekrarlayan bir tasarım. Özellikle burgunun kapanış ve ilk başlangıç noktası dikkat edilmesi gereken detaylardan. Video içerisinde de bu noktalar çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Burada örnek bir anlatım yapıldığı için angora ip kullanılmış. Bu yelek modeli biraz ağır bir model olduğu için tam çeyizlik bir tasarım diyebiliriz. Sevdiğiniz renkleri kullanarak bu yelek modelini hazırlayıp çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz.

Burgulu çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BURGULU ÇEYİZLİK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BURGULU ÇEYİZLİK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BURGULU ÇEYİZLİK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.