BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik buğday başağı lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık, yapımı da oldukça kolay olan buğday başağı lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak göstereceğim. Bu sayede lifi kısa sürede yapıp el işleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Yeni lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sarı ve beyaz lif iplerinden yapılmış iki renkli şık bir lif modeli yapımı göstermek istedim. Bu lif modeli yapımı çok basit olan bir model. Dikkat edilmesi gereken bir kaç küçük detay var. Bunlarda video içerisinde açıklandığı için kısa sürede sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz. Tığ işi ile örgü örmeye yeni başlayanlar için de bu model güzel bir alternatif.

Çeyizlik lif modeli yapımına orta kısımdan başlanmış. Fıstıklar yapılarak ilerleyen model büyüdükçe başak şekline benzeyen dilimler yapılmış. Yapılan bu dilimler ile orta kısımdaki model tamamlanmış. Daha sonra beyaz lif ipi ile yine aynı şekilde başak modelinin yapımına devam edilmiş. Yapılan her bir buğday vaşağı modelinin orta kısımları zincir ile birleştirilmiş. Kenar kısımları içinde süsleme yapıldıktan sonra lif modeli tamamlanmış.

Lif modelinin yapımında zincirler ve fıstık modeli kullanılıyor. Bir gün gibi kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir örnek olmuş. Çeyizleri için kısa sürede farklı lif modeli arayanlar bu örneğe ve sitemizde yer alan diğer lif modellerine göz atabilirler.

Buğday başağı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu