BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ KIZ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Yakadan başlama buğday başağı desenli bebek yeleği yapımı

Kız bebekler için yapılmış çok şık bir yeleğin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Buğday başağı desenli bebek yeleği yakadan başlanarak tek parça halinde yapılan bir örgü işi. Daha önce yakada başlama tekniği ile yelek modeli yapmayanlar bu kolay modelin yapımını deneyebilir. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yelek modelleri için bugün sizlere kız bebekler göre yapılmış bir örnek göstermek istedim. Bu yelek modeli 1-1,5 yaş için oldukça ideal. Yelek modelinin yapımı anlatımından önce ölçüler hakkında detaylı bilgi verilmiş. Bu ölçülere dikkat ederek istediğiniz büyüklükte yelek yapabilirsiniz.

Başak model bebek yeleği yapımı için burada Alize baby best markalı ipten bir tane sade beyaz renk birde batik ip seçilmiş. Siz elinizde olan orta kalınlıkta bebekler için uygun özellikteki örgü iplerini de kullanabilirsiniz. Batik ip yerine tek renk bir ip kullanabilir veya renkli sıralar için elinizde kalan ipleri değerlendirip bu yeleği yapabilirsiniz. Şiş olarak 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış.

Yelek modeli yapımına yakadan başlanıp 86 ilmek alınıp 4 sıra haroşa örgü yapılmış. Daha sonra yeleğin roba kısmı yapılmış. Daha önce robadan yelek yapmadıysanız dikkatli bir şekilde videodaki anlatımı takip etmelisiniz. Roba kısmı yapıldıktan sonra eden kısmında beyaz ip ile birlikte batik ipte kullanılmış. Bu şekilde beden kısmı da yapılıp yelek modeli yapımı tamamlanmış.

Buğday başağı desenli bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ KIZ BEBEK YELEĞİ YAPIMI için yorumda bulun

    BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ KIZ BEBEK YELEĞİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ KIZ BEBEK YELEĞİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.