BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ BEBEK ÇORABI YAPIMI

Buğday başağı desenli bebek yeleğinin takımı olan çorabın yapımı

Şiş örgüsünde en çok kullanılan modellerden birsi olan buğday başağı modeli ile yapılmış yelek modelini daha önceki yazımda sizlere göstermiştim. Bugün ise aynı şekilde yapılan buğday başağı desenli bebek çorabı modelinin yapım aşamasını sizlere göstermek istiyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar bu çorabın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirler.

Örgü işlerinde özellikle bebekler için yapılmış modellerde takımlar halinde yapılan örgü işlerini ben çok seviyorum. Sizlere de sık sık bu tarz takım örgüleri göstermeye çalışıyorum. Bu tarz örgüleri bebeğiniz için yapabileceğiniz gibi güzel bir hediyelikte olacaktır. Ayrıca el işi yapıp satanlar için bu şekilde takım modeller daha kazançlı olacaktır. Bugün size daha önce gösterdiğim yeleğin çorabını göstereceğim. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu çorabı videodaki anlatımı takip ederseniz kısa sürede yapabilirsiniz.

Buğday başağı bebek çorabı modeli 1-1,5 yaş için yapılmış. Burada Alize Baby Best markalı ipten bir beyaz renk bir de batik ip kullanılmış. Yelek ile bir takım yapmak istiyorsanız aynı renkleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Şiş olarak 3 numaralı kısa şiş kullanılmış.

Çorabın yapımı için 39 ilmek atılıp önce çorabın bilek kısmı yapılmış. Burada beyaz ip ile 5 sıra yapıldıktan sonra renkli ip ile devam edilmiş. Çorabın bilek kısmı yapılınca burun kısmı yapılmış. Burun kısmında ise buğday başağı modeli kullanılmış. Bu şekilde çorap modeli yapımı tamamlanmış.

Buğday başağı desenli bebek çorabı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ BEBEK ÇORABI YAPIMI için yorumda bulun

    BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ BEBEK ÇORABI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BUĞDAY BAŞAĞI DESENLİ BEBEK ÇORABI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.