BONCUKLU MEVLİT ÖRTÜSÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Mevlit örtüsü kenarına boncuklu oya modeli yapımı

Çeyizler içerisine mutlaka bir tane mevlit örtüsü ekleniyor. Bugün sizlere çeyizler içerisine ekleyeceğiniz mevlit örtüleri için harika bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Boncuklu mevlit örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Mevlit örtüleri için kullanılan eşarplar tek renk ve daha büyük oluyor. Dikdörtgen şeklinde olan bu örtülerin kenarlarında kullanılan oya modelleri de biraz daha büyük oluyor. Bugün sizlere göstermek istediğim mevlit örtüsü oya modeli için beyaz bir örtü seçilip kenar kısmındaki oya modeli için ise yine beyaz bir ip kullanılmış. Ayrıca oyanın içerisine altın sarısı renkte boncuklar kullanılarak güzel bir uyum yakalanmış.

Seçtiğiniz mevlit örtüsünün rengine göre siz kenar kısım oyası için yine aynı renkte bir ip seçebileceğiniz gibi farklı renklerde kullanabilirsiniz. Yine boncuklar için de aynı renk seçebileceğiniz gibi parlak altın sarısı veya gümüş rengi gibi boncuklar da seçebilirsiniz.

Boncuklu mevlit örtüsü modeli için kullanılan boncukların özelliği video içerisinde açıklanmış. Boncuklar ipin üzerine geçirilerek bu şekilde oya modelinin yapımına başlanmış.

Modelin yapımı için öncelikle mevlit örtüsü kenarına burada zürafa modeli yapılarak kenar kısımları çevrilmiş. Siz dilerseniz tığ batısı da yapabilirsiniz. Bu işlem yapıldıktan sonra ise modelin yapımına başlanmış. Video içerisinde modelin yapımı çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz harika bir mevlit örtüsünü yapıp çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Boncuklu mevlit örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu