BİR YUMAKLA ROBADAN BEBEK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay robadan bebek hırkası yapımı

Bebekler için yapılmış özellikle örgü işine yeni başlayanların da kolaylıkla yapabileceği harika bir robadan bebek hırkası modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekleri için hazırlık yapan veya kolay ama şık bir hediyelik bebek hırkası modeli yapımı arayanlar için harika bir örnek göstereceğim. Sadece bir yumak ile yapılan bu hırka modeli oldukça kolay olan ve maliyeti az bir tasarım. Yanına ekleyeceğiniz bir patik veya bere ile tamamlayıp güzel bir hediyelik yapabilirsiniz. Hırka modeli hem kız hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir tasarım.

Kolay robadan bebek hırkası yapımı için Nako markasından Lüks minnoş baby serisinden mavi renkte erkek bebeğe uygun bir renk seçilmiş. Burada yaklaşık olarak 0-6 aylık bebekler için bir hırka modeli yapılmış ve bunun için 1 yumak ip yeterli olmuş. Tabi elinizin sıkılığına göre ve kullandığınız şiş numarasına göre boyut değişecektir. Burada şiş olarak 3,5 numara şiş kullanılmış.

Hırkanın yapımı için 66 ilmek atılmış ve yakadan başlanmış. Yaka kısmında sosis yaka modeli yapılmış. Hırkanın roba kısmı yapılınca beden kısmında düz örgü yapılmış. Alt beden de ise akordeon örgü modeli yapılmış. Aynı şekilde kol uçlarında da akordeon örgü modeli yapılmış.

Robadan bebek hırkası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BİR YUMAKLA ROBADAN BEBEK HIRKASI YAPIMI için yorumda bulun

    BİR YUMAKLA ROBADAN BEBEK HIRKASI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BİR YUMAKLA ROBADAN BEBEK HIRKASI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.