BEŞ ŞİŞLE ÇEYİZLİK SÜSLEMELİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizler için beş şişle patik modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir beş şiş bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu patik modelini aşağıdaki videodan takip edip kısa sürede sizlerde yapabilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size şiş örgüsü ile yapılmış bir patik modeli göstermek istedim. Kışta yaklaşırken bu patik modelini yapıp sizlerde kullanabilirsiniz. Patik modeli 5 şiş ile yapılmış ama iki şişle örgü örmeyi bilenlerin kolaylıkla yapmayı öğrenebileceği bir model.

Çeyizlik patik modeli yapımında düz bir örgü modeli kullanılmış. Burada patik modelinin en önemli detayı üst kısımdaki süslemeleri. Krem rengi ip ile patik modeli yapılmış. Üst kısımda ise yavru ağzı renk ip ile küçük çiçek motifleri yapılmış. Birde yeşil ip ile bu çiçeklerin dalları yapılmış. Aralara da boncuklar eklenerek güzel bir görünüm elde edilmiş.

Patik modeli yapımına uç kısımdan başlanıp 37-38 numara ayak için uygun ölçüde yapılmış. Burada video içerisinde patiğin yapım detayları açıklanmış. Daha büyük bir patik modeli yapımı için nelere dikkat etmek gerektiği açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan patiği yapabilirsiniz. Bu patik modeli dışında farklı şiş örgüsü, tığ işi veya tunus işi patik modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Bunları da inceleyebilir ve farklı patik modellerini yapabilirsiniz.

Beş şiş bayan patik modeli yapımı içi aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu