BEBEKLERE KOLAY ÇİLEK PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile kolay çilek patik yapımı

Kız bebekler için yapılabilecek harika bir patik modelini daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum Bebekleri için kışlık hazırlık yapan anneler bebeklere kolay çilek patik modeli yapımına mutlaka göz atsınlar.

Bebekler için yapılabilecek örgü işlerine sık sık yer vermeye çalışıyorum. Daha öncede değişik patik modelleri gösterdim. Bugün göstermek istediğim patik modeli kız bebeklere uygun olan bir model. Erkek bebeklere uygun olan patik modeli arıyorsanız bebek örgüleri kategorisine göz atarak buradan yeni patik modellerini bulabilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek patiği yapımı için burada patiğin ön kısmında kırmızı ip kullanılırken topuk kısmında ise beyaz örgü ip kullanılmış. Üst kısımda yaprak yapmak için ise yeşil örgü ipi kullanılmış. Birde süsleme olarak aralarda patikler de süsleme olarak kullanılan incilerden kullanılmış.

Burada yapılan bebek patiği 0-6 ay arası bebekler için uygun büyüklükte yapılmış. 24 ilmek başlanan patik için 26 sıra haroşa örgü yapılmış. Daha sonra ise kırmızı ipe geçilmiş. Kırmızı ip ile yapılan kısımda ön kısmın dilimli şekilde oluşması için haroşa ve düz örgü bilikte örülmüş. Bu şekilde istenilen sıra sayısı kadar örülünce kesme işlemi yapılarak tamamlanmış.

Çilek bebek patiği için bu şekilde örme işlemi yapıldıktan sonra kenar kısımlar birleştirilmiş. Bu şekilde patik tamamlanmış. Üzerine ise inciler ve yapılan yaprak eklenerek patik modeli tamamlanmış.

Bebeklere kolay çilek patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu