BEBEKLER İÇİN BAYKUŞ YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile bebeklere baykuş yelek modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan güzel bir bebek yeleğinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim baykuş bebek yeleği modeli hem kız hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir tasarım. Aşağıdaki videolu anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu yelek modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Bebekleri için hazırlık yapan veya el işi yapıp satanlar için yeni örgü modellerini bulmaya çalışıyorum. Bugün güzel bir bebek yeleği göstereceğim. Bu yelek modeli şiş örgüsü ile yapılmış örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Renk renk örgü ipleri ile bu yeleği hem kız hem de erkek bebeklere göre yapabilirsiniz. Videoda verilen anlatımı takip edip model detaylarını öğrenip daha büyük çocuklar için de bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Baykuş yelek modeli burada erkek bebeğe uygun olarak yapılmış ve bunun için mavi renk seçilmiş. İp olarak bir bebe yünü kullanabilirsiniz. Yelek modeli yapımı için elinizin sıklığına göre 3,5 veya 4 numara şiş kullanabilirsiniz. Ön kısım için ise 4 adet düğmeye ihtiyacınız olacak. Baykuş modelinin gözlerini yapmak için ise siyah renk inci düğmeler kullanılmış.

Yelek modeli üç parça halinde yapılmış. Burada etek ucunda ikili çiftli lastik örgüsü yapılmış. Beden kısmında haroşa örgü yapılmış. Yaka kısmında ise Selanik örgü yapılmış. Bütün bu örgü tekniklerinin detayları videoda açıklanmış. Baykuş modelinin yapımında ise burgu modeli tekniği kullanılmış.

Baykuş bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BEBEKLER İÇİN BAYKUŞ YELEK MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BEBEKLER İÇİN BAYKUŞ YELEK MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BEBEKLER İÇİN BAYKUŞ YELEK MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.