BAYANLAR İÇİN YAZLIK TIĞ İŞİ UZUN YELEK MODELİ YAPIMI

Tığ işi uzun yazlık yelek modeli yapımı

Bayanlar için bugün çok şık yapımı da oldukça basit olan bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi uzun yelek modeli yazlık olarak kullanılabileceğiniz gibi mevsimlik bir model de diyebiliriz. Hatta doğru kombinlendiği zaman kış aylarında da kullanılabilir. Bu yelek modelinin yapımını aşağıda verdiğim detaylı yapım aşamasını içeren videodan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ve tığ işi ile yapılan yelek modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar için farklı tasarımları göstermeye çalışıyorum. Bugün ise size günlük kullanım için oldukça ideal olan yaz aylarında kullanabileceğiniz şık bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tığ işi yazlık yelek modeli yapımı için burada ince parlak bir ip kullanılmış. Bu ipi örmek için 4,5 mm lik bir tığ kullanılmış. İp olarak size yazlık iplerden kullanabilirsiniz. Burada yapılan yelek modeli 38-40 bedene uygun bir şekilde yapılmış.

Yelek yapımı için burada videodaki anlatım içerisinde modelin kurulumuna dair tüm detaylar verilmiş. Model anlatımı yapıldıktan sonra yeleğin beden ölçüleri ve kol yaka ayrımlarının nasıl yapılacağından bahsedilmiş. Yelek üç parça halinde yapılmış. Video içerisinde ön ve arka parçaların tüm detayları çok güzel bir şekilde verilmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan yeleği yapabilirler.

Tığ işi uzun yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SRt7olvdAj8

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BAYANLAR İÇİN YAZLIK TIĞ İŞİ UZUN YELEK MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BAYANLAR İÇİN YAZLIK TIĞ İŞİ UZUN YELEK MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAYANLAR İÇİN YAZLIK TIĞ İŞİ UZUN YELEK MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.