BAYANLAR İÇİN TIĞ İŞİ KOLAY EV BOTU YAPIMI

Tığ işi kolay bayan ev botu yapımı

Bayanlar için bugün yapımı oldukça kolay ve bir o kadarda şık bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi ev botu sizlerin de hoşuna gidecek oldukça kolay bir model. Bu patiğin yapım aşamalarını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kış aylarının vazgeçilmezlerinden birisi de tabii ki patikler oluyor. Ayaklarınızı ısıtmak için hazır panduflardan patiklerden alabileceğiniz gibi kendi ördüğünüz patikleri de kullanabilirsiniz. Ben sizlere sık sık şiş örgüsü ile veya tığ işi ile yapılmış olan patik modelleri gösteriyorum. Bayanlar için erkekler için ve çocuklar için yapılmış olan modelleri bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bugünde sizlere bayanlar için yapılmış yapımı çok basit olan örgü ev botu yapımını göstermek istedim. Burada patik modeli yapımı için kadife ip kullanılmış. Patiğin tabanında ise hazır patik tabanı kullanılmış. Bu şekilde patiği hem kısa sürede yapabilirsiniz hem de daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Patik modeli yapımında basit tığ işi teknikleri olan tırabzanlar kullanılıyor. Burada patik modeli yapımına önce patik tabanının etrafı çevrilerek başlanıyor. Daha sonra tırabzanlar yapılarak devam ediliyor. Bu şekilde patiğin ayak kısmı yapıldıktan sonra ise bilek kısmı yapılıyor ve patik modeli tamamlanıyor.

Tığ işi ev botu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCMCiystw6bkBQksLERJEUpg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu