BAYANLAR İÇİN SİVRİ YAKALI BURGU MODELLİ PANÇO YAPIMI

Sivri yakalı ve burgu modeli kullanılarak yapılan bayan panço

Panço modelleri için sizlere daha çok çocuklar için yapılan modelleri göstermiştim. Bugün ise sizlere bayanlara göre yapılan oldukça şık ve kullanışlı bir tasarım göstermek istedim. Sivri yakalı burgu modelli panço yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bugün bayanlar için tasarlanmış ve yapılmış harika bir panço modeli göstermek istedim. Bu panço modeli yapımı için buradaki ölçülere göre 4 yumak Kartopu Firenze tiftik ip kullanılmış. Bu ip dışında farklı markaların angora iplerini de kullanabilirsiniz. Burada örgü modeli yapılırken ip iki kat yapılarak kullanılmış. Şiş olarak ise 7 numara şiş kullanılmış. Misinalı şiş kullanılırsa örgü yapımı daha kolay olacaktır.

Bayan panço modeli yapımına kenar kısımdan başlanmış. 80 ilmek alınarak 4 sıra haraşo örgü yapılmış. Yapılan bu haraşo üzerine ayraçlar takılarak burgu modelinin yapılacağı yerler belirlenmiş. Burada panço modelinin yapımında haraşo ve düz örgü modeli yapılarak ilerlenmiş. Model olarak beden kısmında üç sıra burgu modeli kullanılmış.

Pançonun yakası ise şal yaka şeklinde yapılmış ve uç kısımları sivri bir şekilde yapılmış. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş. Panço modelinin yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Örgü işine yeni başlayanlar biraz zorlanabilir ama video içerisinde her bir detay güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu pançoyu yapabilirsiniz.

Sivri yakalı burgu modelli panço yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCgMR-0jjOnF90cVnXjeJwNg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu