BAYANLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ SÜVETER MODELİ YAPIMI

Bu senin modasına uygun bayan süveter modeli yapımı

Bu yıl süveterler çok moda oldu. Hem günlük yaşamda hem de iş ortamında giydiğiniz kıyafetleri süveterler ile kombinleyerek kullanabilirsiniz. Şiş örgüsü bayan süveter modeli yapımı için bugün size çok şık bir örnek göstermek istiyorum. Bu süveterin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün bayanlar için yapılmış çok şık bir süveter modeli göstermek istiyorum. Bu süveter modeli için iki tane farklı süveter yapılmış. Önceden hazırlanan süveter modelinde elde kalan aynı kalınlıkta örgü iplerinden birkaç farklı renk seçilmiş. Diğer süveter modeli için ise beden kısmında mor yaka ve kol kenarlarının yapımında krem rengi bir ip kullanılmış. İp oldukça kalın olduğu için şiş olarak da kalın bir şiş tercih edilmiş.

 

Burada S-M bedene uygun bir süveter yapılmış. Bu beden için yaklaşık 2,5 yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise 6 mmlik kalın bir şiş kullanılmış. Sizlerde elinizde kalan ipler ile bu süveter modelini yapabilirsiniz.

Süveter modeli yapımı için düz bir örgü tekniği kullanılmış. Şiş örgüsüne yeni başlamış olsanız da bu süveteri yapabilirsiniz. Ön ve arka olarak iki parça yapılmış. Ön parça V yaka olarak yapılmış kenarlarından dikilen süveterin yaka ve kol detayları da yapılarak süveter modeli tamamlanmış. Burada sizi zorlayacak olan kısım yaka ve kol kısımlarının kesimleri olacak. Bunu da videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan süveter modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BAYANLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ SÜVETER MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BAYANLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ SÜVETER MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAYANLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ SÜVETER MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.