BAYANLAR İÇİN PÜSKÜLLÜ KOLAY PANÇO YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay püsküllü panço modeli yapımı

Bayanlar için çok şık yapımı da kolay olan püsküllü panço modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim bu panço modeli özellikle genç kızların çok hoşuna gidecek bir tasarım olmuş. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu panço modelini yapabilirsiniz.

Panço modelleri için daha çok kız çocuklarına yapılmış örnekleri sizlerle paylaşıyorum. Bugün ise bayanlar için yapılmış bir panço modeli göstereceğim. Özellikle genç kızların sevebileceği şekilde yapılmış bu panço modeli klasik pançolardan biraz farklı olmuş. Uzun bir şekilde yapılan pançoyu günlük yaşamanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pançoya eklenen boğaz kısmı detayı da daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamış.

Püsküllü bayan panço modeli yapımı için burada La Mia Eool Easy serisinden bir seçilmiş. Bu ipten 6 yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise yine aynı markanın La Mia White Wood 9 mm lik şişi kullanılmış. Buradan vido içerisinde ip detaylarını öğrenerek farkı özellikteki iplerde kullanabilirsiniz.

Panço modeli yapımı sırasında iki ip bir arada kullanılmış ve daha kalın bir ip elde edilmiş. Bu nedenle de daha kalın olan 9 numaralık bir şiş kullanılmış. Bu şekilde daha yumuşak dokulu bir örgü elde dilmiş. Model yapımı için 50 ilmek atılmış ve üzerine haroşa örgü modeli yapılmış. Pançonun tamamında haroşa örgü kullanılmış. Burada video içerisinde ölçü ve diğer detaylardan bahsedilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu pançoyu yapabilirsiniz.

Püsküllü bayan panço modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC41slisPLvFwwb9ZP_o0g_A

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu