BALONLU YILDIZ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik balonlu yıldız lif modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir balonlu yıldız lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak, dikkatleri çekecek olan bir model.

Sizlere yeni ve farklı lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit olan ama çok şık ve gösterişli, bütün dikkatleri çekecek olan bir lif modeli göstermek istiyorum.

Balonlu lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile bir taban yapılmış. Bu tabanın yapımında yıldız tekniği kullanılıp dilimli yıldız şeklinde bir lif tabanı yapılmış. Bu lif tabanı lif yapımında kullanılan klasik tabanlardan birisi. Lif örmeye yeni başlayanlar video içerisindeki anlatımı takip edip bu tabanın nasıl yapıldığını öğrenebilir.

Çeyizlik lif modeli yapıldıktan sonra ise bu taban üzerine balonlar yapılmış. Burada balonların yapımı çok kolay olsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Özellikle balonların nerelere yerleştirileceği çok önemli. Balonlar her bir dilim üzerine eklenirken belirli bir düzene göre eklenmiş. Ayrıca her bir balonun altına siyah ip ile bir ince çizgi yapılmış. Buna da ayrıca dikkat etmek gerekir.

Lif modelinin balonları yapılırken renkli ipler kullanılmış. Bu şekilde çok hoş bir görünüm oluşmuş. Sizlerde elinizde kalan ipler ile bu lif modelini yapabilirsiniz.

Balonlu yıldız lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCRUT_hyOvZdkQPMmfWhFWAw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BALONLU YILDIZ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    BALONLU YILDIZ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BALONLU YILDIZ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.