BAKLAVA DİLİMLİ TIĞ İŞİ YAZLIK ELBİSE MODELİ YAPIMI

Tığ işi baklava dilimli yazlık elbise modeli yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz örgü işinden yapılmış olan kıyafet ve aksesuarları sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere baklava dilimli yazlık elbise modeli yapımını göstermek istedim. Bu elbisenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yaz aylarında kullanılabilecek örgüden yapılmış bluz modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Bugün ise size görünce çok beğendiğim harika bir örgü yazlık elbise modeli yapımı göstermek istedim. Gerçekten elbise modeli kullanılan ip ile yapılan desen ile harika olmuş. Hazır bir elbise modeli şeklinde olmuş ve kesinlikle yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Yazlık elbisenin yapımı için burada gösterilen modelde Alize Diva markasına ait olan bordo renkte ip kullanılmış. Yapılan model anlatımında ise Madam Cotton markalı ip kullanılmış. Bence koyu renk ip ile kesinlikle elbise çok güzel olmuş. Burada 38-40 bedene uygun bir elbise yapılmış. Daha büyük bir elbise modeli yapmak isterseniz kullanacağınız ipin özelliği ve modeli büyütme konusunda sizlere bilgi verilmiş.

Tığ işi örgü yazlık elbise modeli yapımına etek kısmından başlanmış. Burada etek ve beden kısmı tek bir parça halinde yapılıyor. Daha sonra kol ayrımlarının olduğu kısım ve yaka kısmı yapılmış. Elbisenin kol kısımları ayrı ayrı örülüp eklenmiş en sonda yaka kısmının çemberi yapılıp elbise modeli tamamlanmış.

Baklava dilimli yazlık elbise modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Anne%C4%B0%C5%9Fleri/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu