BAHAR ÇİÇEĞİ TOMURCUKLU YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için bahar çiçeği tomurcuklu lif modeli yapımı

Yaz yaklaşırken düğün hazırlıklarını hızlandıranlara yeni lif modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün yine çok renkli ve şık bir lif modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bahar çiçeği tomurcuklu lif modeli renk renk lif ipleri ile yapacağınız harika bir model olmuş. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için bugün size yine çok renkli bir model göstereceğim. Lif yapımı için burada taban kısmında beyaz lif ipi kullanılmış. Yaprakların yapımı için yeşil lif ipi ve üzerindeki çiçeklerin yapımı için ise sarı lif ipi kullanılmış. Siz elinizde bulunan renkli lif ipleri ile bu tomurcukları yapabilirsiniz her renk ile bu lif modeli çok güzel olacaktır.

Tomurcuklu yuvarlak lif modeli yapımı için önce beyaz lif ipi ile dilimli bir yuvarlak lif tabanına başlanmış. Daha önce lif modeli yapmayanlar videodaki anlatımı takip ederek başlangıç kısmını kolaylıkla öğrenebilir. Burada beyaz lif ipi ile taban kısmı örülürken birde yeşil lif ipi ile aralarda tomurcukları yapılacağı yerdeki yapraklar yapılıyor. Bu yapraklar her bir dilim üzerine belirli bir sayı ile yapılıyor.

Lif modeli için taban kısım bu şekilde tamamladıktan sonra ise sıra tomurcukları yapımına geçiliyor. Tomurcuklar tabanın içerisine yapılan yaprakların üzerine ayrıca işleniyor. Burada tomurcukların yapımında yine fıstık modeli kullanılıyor. Lifin en son sırasında kenar süslemesi yapılmamış ve yine tomurcuklar yapılarak lif modeli tamamlanmış. Birde lifin orta kısmı için fıstıklar ile bir çiçek motifi yapılıp lif üzerine eklenmiş.

Bahar çiçeği tomurcuklu lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSCWSubftPa3HCfl5QoruLg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BAHAR ÇİÇEĞİ TOMURCUKLU YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BAHAR ÇİÇEĞİ TOMURCUKLU YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAHAR ÇİÇEĞİ TOMURCUKLU YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.