BAHAR CEMRESİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için bahar cemresi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılacak harika bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çiçekli oya modeli yapmayı sevenler mutlaka bu örneğe göz atmalılar. Tığ işi oya modeli yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmalarınızı sade bırakmak yerine kenarlarını süslemek istiyorsanız iğne oyası veya tığ işinden yapılmış oyaları kullanabilirsiniz. Ben sizlere sık sık tığ işinden yapılmış oya modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugüne kadar gösterdiğim oya modellerine göz atarsanız çeyizleriniz için çok şık oya modelleri yapabilirsiniz.

Bahar cemresi oya modeli yapımı için burada yapraklar için yeşil oya ipi çiçeklerin yapımı için pembe ve beyaz renkte oya ipleri kullanılmış. Sizler yazma içerisinde bulunan renklere uygun renklerde oya ipleri kullanabilirsiniz. Yapacağınız oya modellerinde gösterdiğim anlatımlara bağlı kalmanız gerekmiyor. Kullandığınız yazmalara uygun elinizde bulunan ipleri tercih edebilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için önce yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha önce hiç tığ batısı yapmayanlar videolu anlatımlardan bunu öğrenebilir. İlk sırada modelin yapılacağı yerdeki yuvalar ve aralardaki çimenler yapılmış. Yuvaların üzerine ise önce çiçeğin orta kısmı pembe ip ile daha sonra etrafı beyaz ip ile işlenmiş. Yapılan her bir aşama video içerisinde detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bahar cemresi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BAHAR CEMRESİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BAHAR CEMRESİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAHAR CEMRESİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.