BAĞLAMALI KALPLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile bağlamalı kalpler örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsünden yapılmış ve farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz bağlamalı kalpler örgü modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yeni bir şiş örgüsü modeli arayanlar bu örneğe göz atabilir. Bu modelin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere bugün şiş örgüsü ile yapılmış çok şık bir örgü modeli göstereceğim. Bu model ile bayan yelekleri, hırka veya kazak yapılabilir. Çocuklar için yapılacak süveter ve kazaklarda, yeleklerde bu model kullanılabilir. Model yapımına dair tüm detaylar video içerisinde açıklandığı için yapacağınız örgü işine göre ölçülerinizi belirleyebilirsiniz.

Bağlamalı kalpler örgü modeli yapımı için burada örnek model anlatımında Kartopu Baby Love Care serisinden bir ip kullanılmış. İpin renk numarası video içerisinde açıklanmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Model yapımına başlamadan önce haroşa örgü ile lastik örgüsü yapılmış. Siz lastik örgüsü için farklı bir model de kullanabilirsiniz. Model 8 ilmek üzerine kuruluyor. Birde burada 7 ilmek kenar patı olarak alınmış. Bu detaylara dikkat ederek yapacağınız örgü işine göre ilmek sayınızı belirleyebilirsiniz. Burada bir yelek ön parçası yapılıyor gibi düşünülüp kenar patı da yapılarak model anlatımı yapılmış. Sizler buradaki detayları takip ederseniz dilediğiniz örgü işini yapabilirsiniz.

Bağlamalı kalpler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BAĞLAMALI KALPLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    BAĞLAMALI KALPLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAĞLAMALI KALPLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.