BADEMLER TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş bademler tığ oyası modeli yapımı

Bugün sizlere iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş çok şık bir yazma kenarı oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu oya modeli sizlerinde hoşuna gidecektir.

Çeyizlik oya modelleri olarak sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar detaylı yapım aşamasını verdiğim bu oya modellerini takip ederek çeyizleri için kısa sürede çeşitli oya modelleri yapabilirler.

Bugün sizlere göstermek istediğim yazma kenarı oya modeli yazma kenarlarında şık duracak renkli bir oya modeli. Yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra yine yeşil oya ipi ile yazma kenarına pimpirikler yapılmış. Bu pimpirikler yapılırken iki oya modeli arasındaki ara belirleniyor. Bu ara belirlenirken de renkli badem modelinin alt kısımında ki sap kısımları yine yeşil oya ipi ile yapılmış.

Bademler tığ oyası modeli alt kısmında yapraklardan oluşan bir sap kısmı yapılmış. Buradaki videolu anlatımı takip ederek buranın yapım aşamasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Daha sonra bu sapların üzerine ise renkli oya ipleri ile bademler yapılmış.

Renkli oya ipleri ile bademler yapıldıktan sonra bademlerin üç kısmındaki ilmekleri yapmak için ise tığın uç kısmında bulunan kapaklar kullanılmış. Videodaki anlatıma göz atarsanız kolaylıkla burayı öğrenebilirsiniz.

Bademler tığ oyası modeli yapımı için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BADEMLER TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    BADEMLER TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BADEMLER TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.