AY ÇİÇEĞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi ay çiçeği modeli ile havlu kenarı danteli yapımı

Havlu kenarları için sizlere yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere ay çiçeği havlu kenarı danteli yapımını göstermek istiyorum. Kullanılan renkleri ile oldukça gösterişli olan bu dantel modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir el işi.

Havlu kenarına bugün göstereceğim dantel modeli için çok güzel bir ay çiçeği modeli tasarlanmış. Havlu kenarının kenar bandında beyaz dantel ipi kullanılmış. Ay çiçeğinin yapraklarını yapmak için ve ara kısımları yapmak için yeşil oya ipi kullanılmış. Ay çiçeği modelini yapmak için ise sarı renkte oya ipi kullanılmış. Burada sadece sarı oya ipi kullanılmış. Dilerseniz renk renk iplerde kullanabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için öncelikle kenar bandı yapılmış. 35 zincir çekilmiş ve üzerine küçük kare kutular yapılmış. Bu kutuların arasına yine küçük bir çiçek deseni konulmuş. Bu şekilde kenar bandı yapıldıktan sonra yeşil ip ile direkler ve ay çiçeği modelinin yapılacağı yapraklar yapılmış.

Yapılan yaprakların arasına ise ay çiçeği modeli yapılmış. Burada video içerisinde modelin yapım aşaması her bir detayı ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Bu sayede modelin yapım aşamasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Dantel modeli tamamlandığında ortaya harka bir el işi çıkıyor.

Ay çiçeği havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu