ARTAN İPLER İLE ÇOCUKLARA ÖRGÜ KAZAK YAPIMI

Çocuklar için şiş örgüsü ile kazak yapımı

Kış yaklaşırken güzel bir kazak modeli yapımını daha sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim örgü çocuk kazak modeli artan ipler ile yapılmış çok güzel bir tasarım. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için yapılabilecek örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün güzel bir kazak modeli buldum ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle bu kazak modeli artan ipleri değerlendirmek amacı ile yapılmış bir model. Sizlerde elinizde olan örgü iplerini değerlendirip masrafsız bir şekilde çocuklarınız için bir kazak modeli yapabilirsiniz.

Çocuk kazak modeli yapımı için birkaç farklı renk kullanılmış. Burada Nako Elit Baby markalı seriden farklı renkler kullanılmış. İplerin özellikleri ve kalınlıkları aynı olduğu için kazak modelinde herhangi bir sorun olmadan yapabilirsiniz.

Kazak modelinin yapımını alt kısımdan başlanmış. Önce lastik örgüsü yapılmış. Daha sonra ise üst kısımda model yapımına geçilmiş. Burada model kurulumu yapılırken iplerde renk geçişleri de yapılıp çok güzel bir görünüm elde edilmiş.

Işıl Hanım her zaman olduğu gibi bu kazak modelinin yapım aşamasını da çok güzel detaylı bir şekilde açıklanmış. Şiş örgüsünü yapmaya yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu kazak modelini kolaylıkla yapabilir.

Örgü çocuk kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu