APPLE’IN YENİ KAMPANYASINDA GAYE SU AKYOL VAR!

Apple Music’de yer alan sanatkarların turnelerinden iPhone ile çekilen fotoğrafların sergilendiği “Turnede” isimli küresel kampanyada müzisyenlerin bir gününe göz atıyoruz. Bu yaz, dünyanın her yerinden müzikseverler favori sanatkarlarına ilişkin en yeni müzik görüntülerini, albümleri ve konserleri merakla takip ederken, Apple en son Shot on iPhone kampanyası kapsamında turnelerde yaşananları mercek altına alarak müzikseverleri çok sevdikleri sanatkarlara daha da yaklaştırdı.

Ağustos ayında başlayan “Shot on iPhone: On Tour” kampanyası, 16 büyüleyici sanatkarın yer aldığı, tamamı iPhone ile çekilmiş dış yer görsellerinden ve dijital galeriden oluşuyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden 16 büyük müzisyenin daha evvel hiç kimsenin görmediği açılardan çekilen turne imajlarının yer aldığı fotoğraflar küresel bir dış yer gösterisine dönüşüyor.

Furkan Temir’in objektifinden Gaye Su Akyol

16 büyüleyici sanatkarın yer aldığı bu gösterinde Türkiye’den başarılı müzisyen Gaye Su Akyol da yer aldı. Özgün sound’unda dünü, bugünü ve yarını bir ortaya getiren Gaye Su Akyol klasik ve fütüristik ögeleri ustalıkla sentezliyor. Gaye Su Akyol’un sahne performansını çeken Furkan Temir iPhone kamerasıyla yakaladığı büyüleyici fotoğrafları dev boyutlarda İstanbul sokaklarında görmenin kendisini heyecanladırdığını belirtti.

iPhone ile çekilen fotoğrafların her biri, canlı bir performans için sarf edilen büyük çabayı, sahnede olup bitenlerin ve performans sonrasında yaşananların sanatkarın gözüyle nasıl göründüğünü son derece yakın bir bakış açısıyla resmediyor.

Kampanyanın Türkiye ayağında yer alan sanatkarlar ortasında Florence+ The Machine, Travis Scott, Skrillex ve Tyler The Creator üzere dünyaca ünlü isimler yer aldı.

Apple, dış yer gösterisinin yanı sıra Florence + the Machine, FKA twigs ve Kamasi Washington’ı husus alan, her biri iPhone XS ile çekilmiş üç küçük konser belgeseli de yayınladı. Sinemalar YouTube, Apple Music ve @Apple IGTV’den izlenebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu