ANTORYUM ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık ve gösterişli antoryum çiçeği lif modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara yeni lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine tasarım olan antoryum çiçeği lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modeli video sahibi tarafından tasarlanmış olan bir model. Bu şekilde beyaz taban üzerine yapılan çiçek motifleri çok güzel oluyor. Çeyizleriniz için bu şekilde yapılmış olan lif modellerini ekleyebilirsiniz. Birbirine uygun renkleri seçerek güzle bir uyum yakalayabilirsiniz. Daha önce bu şekilde bir lif tabanı yapmayanlarda videodan taban yapım detaylarını da öğrenebilirler.

Çeyizlik lif modeli yapımı için evlerimizde sıklıkla bulunan saksı bitkilerinden birisi olan antoryum çiçeği örnek alınmış. Bu çiçeği çok güzle bir şekilde örgü işine aktarılmış. Buradan bu çiçek motifinin yapımını öğrenebilir ve farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımında Bonbon Kristal markasından beyaz, kırmızı, yeşil ve sarı renkte lif ipleri kullanılmış. Burada kırmızı renkte lif ipi kullanılsa da siz dilediğiniz renkte lif ipleri kullanabilirsiniz.

Lif modelini yapmak için klasik çiçek tabanı yapılmış. Orta kısmından başlanan lif modelinde yıldız tekniği kullanılıp çiçek şeklinde olan bir taban yapılmış. Bu tabanı yapmayı bilmeyenler için videoda güzel bir model anlatımı yapılmış. Taban yapıldıktan sonra ise üst kısımdaki çiçeklerin yapımına geçilmiş.

Antoryum çiçeği lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC38TJtTEVUJv9sqRP021Oog

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ANTORYUM ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    ANTORYUM ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ANTORYUM ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.