ANLATIMLI İRLANDA DANTEL ÖRNEĞİ

Anlatımlı İrlanda dantel örneği çalışmasını ilk gördüğümde beğendim. Dantel işleri ile uğraşan ev hanımlarının ilgisini çekecek güzel bir örnek olduğunu söyleyebilirim.

Ancak bizim Türk dantel örneklerine de çok benzediğini belirtmek isterim. Belki de bu çiçek örnekli motif dantel örneğini bir Türk İrlanda’ya yerleştikten sonra yaymış da olabilir.

Yada benzerliği çok olduğu için onarın el işi çalışmaları ile bizim Anadolu kadınının el işi çalışmalarının çok benzediğini de ifade edebilirim. Daha önce hiç İrlanda dantel örnekleri paylaşmamıştım.

Sitemizde bu tür çalışmaları buldukça yine paylaşmaya çalışacağım. Hem farklı dantel çalışmaları sayesinde yeni fikirler ve çalışmalar öğrenmiş olacaksınız.

Hem de gördüğünüzde şaşıracağınız motiflerle de karşılaşmış olacaksınız. Şimdi sizleri Anlatımlı İrlanda dantel motif örneği ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

anlatimli-irlanda-dantel-ornegi

source

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Ben Hazal, 19 yaşındayım. Okuyorum ve bu sitede editörlük yapıyorum. Sizlere bulduğum güzel ve eğlenceli kendin yap çalışmalarının resimli anlatımlarını sunuyorum. Aralarında benim de yapmaya çalıştıklarım var. Umarım beğenirsiniz. Beğendiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ANLATIMLI İRLANDA DANTEL ÖRNEĞİ için yorumda bulun

    ANLATIMLI İRLANDA DANTEL ÖRNEĞİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ANLATIMLI İRLANDA DANTEL ÖRNEĞİ için ilk yorumu yapabilirsin.