AMUGURİMİ HİPOPOTAM MODELİ YAPIMI

Çocuklar için amigurumi hipopotam modeli yapımı

Amigurumi oyuncaklar son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmekte. Sizlerde bu oyuncak modellerini yapmak istiyorsanız. Bugün size amigurumi hipopotam modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu hipopotamın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklar sağlıklı olduğu için birçok kişi tarafından seviliyor tercih ediliyor. Renk renk örgü ipi ile farklı hayvan modelleri yapıldığı için çocukların da dikkatini çekiyor. Örgü işinden farklı el işleri yapmak istiyorsanız amigurumi oyuncak modellerini deneyebilirsiniz. Farklı bebekler hayvan modelleri yaparak bunları satıp iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Sizlere bu amigurumi oyuncaklarla ilgili detaylı yapım aşaması içeren videolar göstereceğim bunları takip ederseniz amigurumi yapım tekniklerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Amigurumi hipopotam modeli yapımı için burada Alize Diva markalı bir ip kullanılmış. Bu ip ince bir ip olduğu için yapılan hipopotam modeli küçük olmuş ama daha kalın bir iple tığ ile örürseniz daha büyük bir hipopotam model elde edebilirsiniz. Burada video içerisinde ip seçimi konusunda bilgiler verilmiş buradan detayları öğrenerek iplerin izi seçebilirsiniz.

Hipopotam modeli yapımına baş kısmından başlanıyor. Burada düzgün bir baş kısmının yapılabilmesi için artırmalara dikkat etmeniz gerekir. Baş kısmı yapıldıktan sonra gövde kısmına geçiliyor. Baş ve gövde birlikte yapıldıktan sonra eller ve ayaklar ayrı örülerek gövde üzerine ekleniyor. Bütün bunları nasıl yapıldığı video içerisinde detaylı bir şekilde açıklanmış.

Bu hipopotam modeli basit bir şekilde yapıldığı için yapmaya yeni başlayanlar videodaki anlatımı takip ederek bu modeli yapabilirler. Daha detaylı oyuncaklar yapmak isterseniz basit şekilde yapılanlardan başlayıp daha sonra zor modelleri yapmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede zorlanmadan amigurumi tekniklerini öğrenebilir ve harika oyuncak modelleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Amigurumi hipopotam modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFREaFCUmfwK5D4GFFA5jqA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu