AMİGURİMİ ZÜRAFA ÇINGIRAK MODELİ YAPIMI

Amigurumi tekniği ile bebeklere zürafa şeklinde çıngırak yapımı

Bebekler için sık sık yeni örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere bebekler için yapılabilecek örgü bir oyuncak modeli yapımı göstermek istiyorum. Amigurumi zürafa çıngırak modeli yapımı oldukça basit olan ve sağlıklı bir oyuncak modeli olmuş. Bu oyuncağın yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklar sağlıklı olduğu için son zamanlarda oldukça fazla tercih ediliyor. Örgü işinden yapılan bu oyuncaklar için coton özellikteki ipler kullanırsanız daha iyi olacaktır. Burada da bu çıngırak modeli yapımı için Yarnart markalı coton ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 mm’lik tığ kullanılmış. İp olarak dilerseniz farklı ipler veya bebe yünü de kullanabilirsiniz.

Zürafa çıngırak modeli yapımına kafa kısmından başlanmış. Bir yuvarlak yapılıp daha sonra etrafına sık iğne yapılmış. Burada kafa kısmı yapılırken her sırada yapılan arttırma ile sık iğne yapılıp model ilerlemiş ve bir kafa kısmı oluşturulmuş. Yapılan bu kafanın içerisine bir küçük zil eklenmiş ve içerisi elyaf ile doldurulmuş.

Kafa kısmı yapıldıktan sonra ince uzun bir şekilde tutacak kısmı yapılmış. Daha sonra bu kısmın içeriside doldurularak kapatılmış. Bu şekilde zürafa modeli tamamlanmış. Daha sonra ise zürafanın kulakları, boynuzu ve ağız kısmı ayrı ayrı yapılıp örülmüş. Bunlarda zürafa üzerine ayrı ayrı dikilmiş ve çıngırak modeli tamamlanmış.

Amigurumi zürafa çıngırak modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AMİGURİMİ ZÜRAFA ÇINGIRAK MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    AMİGURİMİ ZÜRAFA ÇINGIRAK MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AMİGURİMİ ZÜRAFA ÇINGIRAK MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.